top of page

Dost Başa Düşman Çoraba..

Sürekli değişen moda trendleri ve tüketim çılgınlığı. Dünyaca ünlü markaların bile, stile önem verip, maliyetleri kısmak adına kumaş ve iplik kalitelerinden ödün verdiğini artık söylememize bile gerek yok. Değişime açık olmakla birlikte, bazı kıyafetlerimizin yıpranmasından hoşlanmadığımız anlarda oluyor tabii.

Çok sevdiğimiz bir bluz, iki yıkamadan sonra giyilemeyecek hale gelebiliyor mesela! Bu yazımda, elimden geldiği kadar takip etmeye çalıştığım birkaç modacı arasından öğrendiğim en önemli şeylerden biri de ‘Şık’lık ayrıntıda gizlidir’ öğretisini kendimce yorumlamaya çalışacağım.

Kendimizi iyi hissettiren, fakat bütçemizi sarsan kıyafetlerimizi sıradan bir aksesuarla kombin ettiğimizde, tüm şıklığımızı yarı yolda bırakmış olmuyor muyuz sizce de? İstanbul karmaşasında, özellikle de iş çıkışı saatlerinde koşturan insanları, oturup bir kafede izlemek, onların şık olmak uğruna düştükleri rüküşlükleri gözlemlemek, farklı geliyor sanırım bana. İş elbisesinin altına, giydiği ayakkabının ayağını yamuk basmasını sağlayan, ucuz ve sağlıksız topuklu ayakkabılar kadar, pantolon altında ben ucuzum diye bağıran bir çorabı, aynı kaderi paylaşan paçavralara benzetiyorum. İyi görünmek üzerimizde taşıdığımız elbise ve takım elbiselerle değil, kullandığımız kıyafetleri hangi aksesuarlarla tamamlayabildiğimizdir.

Ayakkabı, çanta, cüzdan, kemer, kol düğmesi, şal, takı, saat, çorap.. Belki de örnekleri daha da çoğaltabiliriz. Fakat yukarıda saydığımız elbise tamamlayıcılarından, hem kaliteli hem de fiyatı diğerlerine istinaden daha küçük rakamlarla satın alabileceğimiz sizce de çorap değil mi? Çorabın kıyafetlerin altında çok görünmediğini düşünüp, daha ucuz olsun diye, beğenmediği desenleri ya da düz renklerde beyaz, gri, siyah gibi çok standart çorapları alıp giyen birçok insan var.

Güzel görüntünün yanında ayak sağlığı ve rahatlığını da arka plana atmış olan bu kişiler, zamanla oluşan kaşıntı, yanma, koku ve mantar gibi rahatsızlarını dile getiriyorlar. Tıpta utanma olmaz, hastalığın iğrenç bulunacak bir tarafı hiç olmaz diye düşünsek de, ayağımızın ev ziyaretlerinde kokuyor olması hepimizi utandırır. Bir tık fazla fiyat ödemekten kaçındığımız için, kendimizi rahatsız ettiğimiz gibi başkalarını da rahatsız etmiş oluruz.

Özellikle yaz aylarında, eğer ayağımız terliyorsa, pamuk, modal, bambu, merserizeden oluşan ve içeriğinde %80 doğal lif bulunan çorapları tercih edebiliriz. Çorabın doğal kaynaklı liflerden oluştuğunu anlamak içinse, hem üzerindeki açıklama yazısına bakabiliriz ki bu sizi çoğu zaman yanıltabilir. Çünkü internette 5 Tl ‘ye bile içerisinde %100 doğal ipek bulunduğunu yazan, etik değerden bihaber firmalar da var. Bu yüzden siz içeriğe bakın, fakat kaliteli bir çift çorap için minimum 15-20 Tl ödemeniz gerektiğini bilin.

Ev ziyaretlerinde, ayakkabının yerini çoraba bıraktığını da göz önüne alacak olursak, Brogetti’den aldığınız her çorabın; sizi iyi hissettirmek için üretildiğini hatırlayın. Bizler Brogetti markasıyla ürettiğimiz tüm çorapların ayağınız için sağlıklı olduğunu biliyoruz. Tüm bu Güven hissi çerçevesinde, sizi yansıtan, tarzınıza uyum sağlayan, belki neşeli, beklide size özel, adınızı taşıyan bir çorap seçme işlemini de size bırakıyoruz.

Sağlıklı ayaklar, eğlenceli tarzlar, neşeli insanlar felsefesiyle..

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
Featured Posts
Recent Posts
Archive
Bizi Takip Edin
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Basic Square
bottom of page